Metslilled, Suurbritannia ja Euroopa: sorteeritud teaduslike nimede järgi

Eryngium maritimum - merilill Epipactis atrorubens - tumepunane Helleborine Ophrys lutea - kollane Ophrys - kollane mesilase orhidee Melampyrum arvense - põldlehm-nisu Iiris lutescens Dracunculus vulgaris - harilik draakon Arum Narcissus elegans

650 Suurbritannia ja Euroopa looduslike lilleliikide pilte, tuvastamis- ja elupaigajuhiseid Taimperekondade pildigaleriid, sealhulgas 150 metsikut orhideed. Vaadake ka orhideede olemust ja bioloogiat, süstemaatikat ja taksonoomiat, looduskaitsealaseid nimetusi ning orhideede kui toataimede eest hoolitsemist.

Liikide register - sortimine:> Teaduslikud nimed> Üldnimetused> Botaanilised perekonnad> Domineeriv värv

A kuni Z teaduslike nimedega A kuni Z üldnimedega A-st botaanikaperede poolt värvi järgi
Achillea millefolium Yarrow Asteraceae 2
Achillea ptarmica Aevastamine Asteraceae 2
Acis autumnalis Sügisene lumehelves Amaryllidaceae 2
Acis trichophyllum Kolmelehine lumehelves Amaryllidaceae 2
Adoxa moschatellina Raekoja kell Adoxaceae 2
Aegopodium podagraria Maavanem Apiaceae 2
Aethionema saksaalne Põlenud Candytuft Brassicaceae 2
Ajuga pyramidalis Püramiidne Bugle Lamiaceae 5
Ajuga reptans Bugle Lamiaceae 5
Alchemilla vulgaris Daami mantel Rosaatsea 1
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Allium ampeloprasum Metsik porrulauk Amaryllidaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Althaea officinalis Vahukomm Malvaceae 5
Anacamptis collina Lehvikutega orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis coriophora Vika orhidee Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. aromaatid Vika orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis laxiflora Lõtvaõieline orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis morio Rohetiivaline orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampanja orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. longicornu Pika kannatusega orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis papilionaceae Roosa liblika orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis Püramiidi orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Püramiidi orhidee - valge sort Orchidaceae 2
Anacamptis sancta Püha orhidee Orchidaceae 5
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Anagallis monelli Põõsas Pimpernel Primulaceae 6
Anagallis tenella Raba Pimpernel Primulaceae 5
Anchusa asurea Suur sinine Alkanet Boraginaceae 6
Andromeda porifolia Raba Rosemary Ericaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone coronaria Kroon-anemone Ranunculaceae 4
Anemone heldreichii Anemone heldreichii Ranunculaceae 2
Anemone nemorosa Puidust anemone Ranunculaceae 2
Anemone palmata Kollane anemone Ranunculaceae 3
Angelica sylvestris Metsik Angelica Apiaceae 2
Antennaria dioica Igavene mägi Asteraceae 2
Anthemis rigida Kiireta kummel Asteraceae 3
Anthriscus sylvestris Lehm petersell Apiaceae 2
Anthyllis fragaria Neeru-virn Fabaceae 3
Anticlea elegans Elegantsed surmakamakad Melanthiaceae 2
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado sinine Columbine Ranunculaceae 6
Aquilegia elegantula Lääne-Punane Kolumbine Ranunculaceae 4
Aquilegia flavescens Kollane Columbine Ranunculaceae 3
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Arbutus unedo Maasikapuu Ericaceae 4
Arctium miinus Väike takjas Asteraceae 5
Argemone polüanteemid Torkiv moon Papaveraceae 2
Arisarum simorrhinum Friar's Cowl Araceae 7
Aristolochia baetica Hollandi toru Aristolochiaceae 7
Aristolochia cretica Kreeta sünnitus Aristolochiaceae 7
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Armeria maritima Säästlikkus (merevaigud) Plumbaginaceae 5
Armeria pungens Meriroos Plumbaginaceae 4
Arum creticum Kreeta Arum Araceae 3
Arum ideum Mägine arum Araceae 2
Arum italicum Suur kägu pint Araceae 2
Arum maculatum Isandad ja daamid Araceae 1
Asclepias speciosa Efektne piimalill Apocynaceae 5
Asfodeliin lutea Kollane asfodell Xanthorrhoeaceae 3
Asphodelus aestivus Harilik asfodell Xanthorrhoeaceae 2
Asphodelus fistulosus Õõnesvarre Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Astericus maritimus Kollase mere karikakra Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Astrantia major Suur peremees Apiaceae 5
Atropa belladonna Surmav öövarju Solanaceae 5
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Baldellia ranunculoides Väike vesi-plantain Alismataceae 5
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2
Borago officinalis Puravik Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5
Brassica oleracea Metsik kapsas Brassicaceae 3
Butomus umbellatus Õitsev kiirustamine Butomaceae 5
Cakile maritima Mere rakett Brassicaceae 2
Callitriche stagnalis Veetäht Callitrichaceae 2
Calluna vulgaris Kanarbik - molva Ericaceae 5
Caltha palustris Marsh-saialill Ranunculaceae 3
Calypso bulbosa Haldjasuss Orchidaceae 5
Calystegia sepium Hekileht Convolvulaceae 2
Calystegia silvatica Suur Bindweed Convolvulaceae 2
Calystegia soldanella Merekindel Convolvulaceae 2
Camassia quamash Ühised sinised kamamad Asparagaceae 6
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Campanula thyrsoides Kollane kellukas Campanulaceae 3
Campanula trahheel Nõgeselehine kellukas Campanulaceae 6
Cardamine bulbifera Koralljuur Brassicaceae 5
Cardamine pratensis Kägu Lill Brassicaceae 5
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - lillakas Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - kollane Aizoaceae 3
Centaurea cyanus Rukkilill Asteraceae 6
Centaurea nigra Harilik käpp Asteraceae 5
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Centaurea scabiosa Suurrohi Asteraceae 5
Centaurium erythraea Ühine Centaury Gentianaceae 5
Centranthus ruber

Punane palderjan Valerianaceae 4
Cephalanthera damasonium Valge Helleborine Orchidaceae 2
Cephalanthera longifolia Mõõgalehine Helleborine Orchidaceae 2
Cephalanthera rubra Punane Helleborine Orchidaceae 5
Cerinthe major Honeywort - kreem Boraginaceae 3
Cerinthe major Honeywort - lilla Boraginaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Chelidonium majus Suur-vereurmarohi Papaveraceae 3
Chenopodium vulvaria Haisev hanijalg Chenopodiaceae 2
Chrysosplenium oppositifolium Kuldne Saxifrage Saxifragaceae 1
Cichorium intybus Sigur Asteraceae 6
Circaea lutetiana Lummaja Öövarjund Onagraceae 2
Cirsium arvense Roomav ohakas Asteraceae 5
Cirsium dissectum Niisk-ohakas Asteraceae 5
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Cistus albidus Hallilehine Cistus Cistaceae 5
Cistuse ladanifer Kummikristus Cistaceae 2
Cistus salviifolius Salveileht Cistus Cistaceae 2
Claytonia sibirica Roosa portulak Portulacaceae 5
Clematis alpina Alpide klematis Ranunculaceae 6
Clematis vitalba Vanamehe habe Ranunculaceae 2
Cochlearia officinalis Harilik harilik rohi Brassicaceae 2
Colchicum autumnale Sügiskrookus Colchicaceae 5
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaatsea 5
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Consolida ambigua Iga-aastane Larkspur Ranunculaceae 6
Convolvulus arvensis Põldköögine Convolvulaceae 2
Convolvulus tricolor Päkapikk Convolvulus Convolvulaceae 6
Corallorhiza maculata f. immaculata Lääne-koralljuur (kollane, plekitu) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. intermedia Lääne-koralljuur (pruunivarreline) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Lääne-korallrooti orhidee Orchidaceae 1
Corallorhiza trifida Korallrooti orhidee Orchidaceae 1
Cotula coronopifolia Nöövik Asteraceae 3
Cota tinctoria Kollane kummel Asteraceae 3
Crambe maritima Merikapsas Brassicaceae 2
Crepis rubra Roosa Hawksbeard Asteraceae 5
Cuscuta epiteim Harilik Dodder Cuscutaceae 4
Cyclamen creticum Kreeta külvileib Primulaceae 2
Cymbalaria muralis Ivy-leafed Toadflax Plantaginaceae 5
Cynoglossum creticum Sinise hagija keel Boraginaceae 6
Cynomorium coccineum Malta seen Cynomoriaceae 7
Cypripedium acaule Roosa leedi sussiorhidee Orchidaceae 4
Cypripedium calceolus Daami sussi orhidee Orchidaceae 3
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza cordigera Südameõieline soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridea soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata Tugev soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Tugev soo-orhidee var. brennensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii Harilik täpiline orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly täpiline orhidee Orchidaceae 2
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Harilik täpiline orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnata Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. koksiinia Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Leopardi orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Varajane soo-orhidee Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata Heath Kirju-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis Laialehine Marsh-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis var. kerryensis Iiri soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Lõuna-soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella Põhjasoo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Põhjasoo-orhidee var. cambrensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza romana Rooma orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza sambucina Vanemõieline orhidee Orchidaceae 3
Dactylorhiza traunsteinerioides Ahtalehine soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza viridis Konna orhidee Orchidaceae 4
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Datura stramonium Okk-õun Solanaceae 2
Daucus carota Metsik porgand Apiaceae 2
Dianthus deltoides Neiu Pink Caryophyllaceae 5
Dianthuse superbuss Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Digitalis grandiflora Suur kollane rebasekinnas Plantaginaceae 3
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Digitalis purpurea Foxglove Plantaginaceae 5
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6
Dodecatheon pulchellum Väheseõieline Tuletäht Primulaceae 5
Doronicum columnae Leopardi kurn Asteraceae 3
Dracunculus vulgaris Harilik draakon Arum Araceae 7
Drosera rotundifolia Ümaralehine pühapäev Droseraceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugali pühapäev Drosophyllaceae 3
Dryas octopetala Avensi mägi Rosaatsea 2
Ecballium elaterium Pritsiv kurk Cucurbitaceae 2
Echium angustifolium Ahtalehine Bugloss Boraginaceae 6
Echium italicum Kahvatu Bugloss Boraginaceae 6
Echium vulgare Rästiku Bugloss Boraginaceae 6
Elodea canadensis Kanada tiigilill Hydrocharitaceae 1
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Epilobium hirsutum Suur pajurohi Onagraceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Epipactis atrorubens Tumepunane Helleborine Orchidaceae 4
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine Laialeheline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Laialeheline Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Laialeheline Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Laialeheline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis leptochila Kitsas huuleline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis phyllanthes Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Epipogium aphyllum Kummitusorhidee Orchidaceae 5
Eranthis hyemalis Talvine akoniit Ranunculaceae 3
Erica arborea Puude nõmm Ericaceae 2
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Erica lusitanica Portugali nõmme Ericaceae 2
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Erica tetralix Ristlehine Heath Ericaceae 5
Eriophorum angustifolium Harilik puuvillane rohi Cyperaceae 2
Eriophorum vaginatum Puuvillane rohi (rabavill) Cyperaceae 2
Erodium lebelii Kleepuv Kure arve Geraniaceae 5
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Erüsimaalne cheiri Müürilill Brassicaceae 3
Eupatorium cannabinum Kanepi põllumajandus Asteraceae 5
Euphorbia acanthothamnos Kreeka harilik spurge Euphorbiaceae 2
Euphorbia characias Suur Vahemere spurge Euphorbiaceae 2
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Euphrasia officinalis Silmavalgus Lamiaceae 2
Fallopia japonica Jaapani sõlm Polygonaceae 2
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Ferraria crispa Must lipp Iridaceae 7
Filipendula ulmaria Meadowsweet Rosaatsea 2
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaatsea 2
Foeniculum vulgare Apteegitill Apiaceae 3
Fragaria vesca Metsik maasikas Rosaatsea 2
Frasera speciosa Roheline Gentian Gentianaceae 2
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Fumaria capreolata Valge kaldtee-fumitory Papaveraceae 2
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Gagea peduncularis Petlemma kollane täht Liliaceae 3
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Gaillardia aristata Tekilill Asteraceae 3
Galanthus nivalis Lumikelluke Liliaceae 2
Galeopsise tetrahit Harilik kanep Lamiaceae 5
Galium aparine Lõikurid Rubiaceae 2
Galium mollugo Heki voodikate Rubiaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Galium palustre Soo voodikate Rubiaceae 2
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Galium verum Daami voodikate Rubiaceae 3
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Gentiana parryi Mägi Gentian Gentianaceae 6
Gentiana verna Kevadine gentian Gentianaceae 6
Gentianopsis thermalis Kivine mägi Fringed Gentian Gentianaceae 6
Geranium dissectum Lõikelehine kraananokk Geraniaceae 5
Geranium lucidum Särav kraananokk Geraniaceae 5
Geranium phaeum Tumeda kraana arve Geraniaceae 5
Geranium pratense Niidukraan Geraniaceae 6
Geranium robertianum Maitsetaim Robert Geraniaceae 5
Geranium sanguineum Verise kraana arve Geraniaceae 5
Geranium sylvaticum Puitkraana arve Geraniaceae 5
Geum rivale Vesi Avens Rosaatsea 4
Geum urbanum Wood Avens Rosaatsea 3
Gladiolus italicus Põld-gladiool Iridaceae 5
Glaucium corniculatum Punane sarvedega mooni Papaveraceae 4
Glaucium flavum Kollane sarvedega-moon Papaveraceae 3
Glebionys coronaria Kroon Daisy Asteraceae 3
Glechoma hederacea Jahvatatud luuderohi Lamiaceae 6
Goodyera repens Roomavad leedi tressid Orchidaceae 2
Gymnadenia borealis Heath lõhnav orhidee Orchidaceae 5
Gymnadenia conopsea Kriidilõhnav orhidee Orchidaceae 5
Gymnadenia densiflora Soo lõhnav orhidee Orchidaceae 5
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Must vanilli orhidee Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Gymnadenia rubra Punane vanilli orhidee Orchidaceae 4
Gynandriris sisyrinchium Barbara pähkel Iridaceae 6
Hammarbya paludosa Raba orhidee Orchidaceae 1
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Helleborus foetidus Haisev Hellebore Ranunculaceae 1
Helleborus viridis Roheline Hellebore Ranunculaceae 1
Heracleum mantegazzianum Hiiglaslik latv Apiaceae 2
Heracleum sphondylium Sigalill Apiaceae 2
Herminium monorchis Musk orhidee Orchidaceae 1
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Himantoglossum comperianum Komperi orhidee Orchidaceae 5
Himantoglossum hircinum Sisaliku orhidee Orchidaceae 1
Himantoglossum robertianum Hiiglaslik orhidee Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Hispaania sinilill Asparagaceae 6
Hyacinthoides non-scripta Sinilill Asparagaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Hypericum elodeerib Soo naistepuna Hypericaceae 3
Hypericum humifusum Naistepuna järel Hypericaceae 3
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Hypericum pulchrum Peen naistepuna Hypericaceae 3
Hypericum punctatum Perforeerige naistepuna Hypericaceae 3
Hypochaeris radicata Harilik Catsear Asteraceae 3
Impatiens capensis Oranž palsam Balsaminaceae 5
Impatiens grandulifera Himaalaja palsam Balsaminaceae 5
Inula heleenium Elecampane Asteraceae 3
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iiris lutescens Iiris lutescens Iridaceae 3
Iirise pseudacorus Kollase lipuga iiris Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Iiris xiphium Hispaania Iris Iridaceae 6
Jasione montana Lambakoer Scabious Campanulaceae 6
Knautia arvensis Põld Scabious Dipsacaceae 6
Lactuca perennis Sinine salat Asteraceae 6
Lamiumi album Valge surnukett Lamiaceae 2
Lamium galeobdolon Kollane peaingel Lamiaceae 3
Lamium purpureum Punane surnukakk Lamiaceae 5
Lapsana communis Rinnanibu Asteraceae 3
Lathrea salajane Lilla hambahoor Orobanchaceae 5
Lathyrus japonicus Merihernes Fabaceae 5
Lathyrus latifolius Laialeheline igavene hernes Fabaceae 5
Lathyrus pratensis Niiduvetšel Fabaceae 3
Lavandula stoechas Prantsuse lavendel Lamiaceae 5
Lemna alaealine Harilik pardilill Lemnaceae 1
Lepidium heterophyllum Smithi piprahein Brassicaceae 2
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Lilium philadelphicum Puuliilia Liliaceae 4
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandi mererannik Plumbaginaceae 5
Limonium sinuatum Tiibadega mere-lavendel Plumbaginaceae 5
Limonium vulgare Mere-lavendel Plumbaginaceae 5
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria ametüst Hispaania kärnkonn Plantaginaceae 5
Linaria refleks Peegeldunud viljadega kärnkonn Plantaginaceae 3
Linaria repens Kahvatu kärnkonn Plantaginaceae 6
Linaria vulgaris Harilik kärnkonn Plantaginaceae 3
Linum narbonense Ilus lina Linaceae 6
Liparis loeselii Feni orhidee Orchidaceae 1
Lithodora fruticosa Põõsas Gromwell Boraginaceae 6
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Lithospermum officinale Harilik Gromwell Boraginaceae 2
Lobelia dortmanna Vesi Lobelia Campanulaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Lonicera periclymenum Kuslapuu Caprifoliaceae 3
Lotus corniculatus Linnulind Trefoil Fabaceae 3
Lotus pedunculatus Suurlinnulind Fabaceae 3
Lunaria annua Ausus Brassicaceae 5
Lupinus angustifolius Kitsalehine lupiin Fabaceae 6
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Lupinus luteus Kollane lupiin Fabaceae 3
Lupinus micranthus Mõru sinine lupiin Fabaceae 6
Lysimachia nemorum Kollane Pimpernel Primulaceae 3
Lysimachia nummularia Roomav Jenny Primulaceae 3
Lysimachia vulgaris Kollane Loosestrife Primulaceae 3
Lythrum salicaria Lilla Loosestrife Lythraceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Malcolmia littorea Hõbedane merevaru Brassicaceae 5
Malva arborea Puu Mallow Malvaceae 5
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Malva multiflora Päkapikupuu Mallow Malvaceae 5
Malva sylvestris Harilik Mallow Malvaceae 5
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5
Matricaria discoidea Ananass Mayweed Asteraceae 3
Matthiola sinuata Mere varu Brassicaceae 5
Matthiola tricuspidata Kolmesarveline varu Brassicaceae 5
Meconopsis cambrica Kõmri moon Papaveraceae 3
Medicago lupulina Must Medick Fabaceae 3
Medicago jahisadam Mere Medick Fabaceae 3
Melampyrum arvense Põldlehm-nisu Orobanchaceae 5
Melampyrum cristatum Harjas lehma-nisu Orobanchaceae 5
Melampyrum nemerosum Puit Lehm-nisu Orobanchaceae 3
Melampyrum pratense Harilik lehma-nisu Orobanchaceae 3
Melampyrum scardicum Ungari lehm-nisu Orobanchaceae 5
Melittis melissophyllum Värdjas palsam Lamiaceae 5
Mentha aquatica Veemünt Lamiaceae 5
Mentha spicata Odamünt Lamiaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Mercurialis perennis Koera elavhõbe Euphorbiaceae 1
Mimulus guttatus Ahvlill Phrymaceae 3
Minuartia obtusiloba Alpide liivatee Caryophyllaceae 2
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Misopates orontium Väike Snapdragon Plantaginaceae 5
Muscari comosum Tassle hüatsint Asparagaceae 5
Muscari neglectum Viinamarja hüatsint Asparagaceae 6
Myosotis arvensis Väli unusta mind Boraginaceae 6
Myosotis ramosissima Varajane unusta-ära-mitte Boraginaceae 6
Myosotis scorpioides Vesi unusta mind Boraginaceae 6
Myrica gale Raba Myrtle Myricaceae 4
Myriophyllum spicatum Spiked Water Milfoil Haloragaceae 1
Nartsiss bulbocodium Kollase aasaga alusseelik nartsiss Amaryllidaceae 3
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus papyraceus Pabervalge nartsiss Amaryllidaceae 2
Narcissus poeticus Luuletaja Nartsiss Amaryllidaceae 3
Narcissus pseudonarcissus Nartsiss Amaryllidaceae 3
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Narthecium ossifragum Raba asfodel Nartheciaceae 3
Nasturtium officinale Veekress Brassicaceae 2
Neotinea conica Kooniline orhidee Orchidaceae 5
Neotinea lactea Piimjas orhidee Orchidaceae 5
Neotinea maculata Tihedaõieline orhidee Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Hambuline orhidee Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . koonus Kooniline orhidee Orchidaceae 5
Neotinea ustulata Põlenud otsaga orhidee Orchidaceae 5
Neottia cordata Väike Twayblade Orchidaceae 7
Neottia cordata var. nefrofülla Lääne südamelehine Twayblade Orchidaceae 1
Neottia nidus-avis Linnupesa orhidee Orchidaceae 7
Neottia ovata Ühine Twayblade Orchidaceae 1
Nepeta tuberosa Kassimünt (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Nuphar lutea Kollane vesiroos Nymphaeaceae 3
Nymphaea alba Valge vesiroos Nymphaeaceae 2
Nymphoides peltata Narmastega vesiroos Menyanthaceae 3
Odontites vernus Punane Bartsia Orobanchaceae 5
Oenanthe crocata Hemlocki veepiisk Apiaceae 2
Oenanthe fistulosa Torukujuline veepiisk Apiaceae 2
Oenanthe lachenalii Petersell Vesi Apiaceae 2
Oenothera biennis Õhtune priimula Onograceae 3
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ononis repens Puhke-äke Fabaceae 5
Onopordum illyricum Illüüria šoti ohakas Asteraceae 6
Onosma erectum Kuldne tilk Boraginaceae 3
Onosma graecum Kuldne tilk Boraginaceae 3
Onosma lucana Kahvatu kuldne tilk Boraginaceae 2
Onosma taurica Kuldne tilk Boraginaceae 7
Ophrys apifera Mesilase orhidee Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Mesilase orhidee x kärbse orhidee Orchidaceae 7
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys bertolonii Bertoloni Mesilaste orhidee Orchidaceae 5
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys biscutella Prillidega Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys bombyliflora Kimalaste orhidee Orchidaceae 7
Ophrys candica Valged Ophrys Orchidaceae 5
Ophrys cretica Kreeta Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Ophrys episcopalis Piiskopi Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys fuciflora Hiline ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Ophrys fusca Sombre Mesilaste orhidee Orchidaceae 7
Ophrys galilaea Väikeseõielised kollased mesilased Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys insectifera Kärbse orhidee Orchidaceae 7
Ophrys iricolor Vikerkaar Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys kotschyi Küprose mesilaste orhidee Orchidaceae 7
Ophrys lutea Kollane Ophrys Orchidaceae 3
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys scolopax Rähni orhidee Orchidaceae 5
Ophrys scolopax subsp. apiformis Rähni orhidee Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys speculum Peegli orhidee Orchidaceae 7
Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orhidee Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes Varajane ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortüünia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mammosa Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . passionis Tume Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Kreeka ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Ophrys tenthredinifera Sae-orhidee Orchidaceae 5
Ophrys trollii Herilase orhidee Orchidaceae 7
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Opuntia ficus-indica Viigikaktus Kaktused 3
Orchis anatolica Anatoolia orhidee Orchidaceae 5
Orchis anthropophora Mees Orhidee Orchidaceae 5
Orchis intacta Tihedaõieline orhidee Orchidaceae 2
Orchis italica Alasti mees orhidee Orchidaceae 1
Orchis lactea Piimjas orhidee Orchidaceae 5
Orchis mascula Varalillakas orhidee Orchidaceae 5
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orhidee Orchidaceae 5
Orchis militaris Sõjaline orhidee Orchidaceae 5
Orchis olbiensis Lõuna-Euroopa varajane lilla orhidee Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Roosa liblika orhidee Orchidaceae 5
Orchis pauciflora Hõredaõieline orhidee Orchidaceae 3
Orchis provinicialis Provence'i orhidee Orchidaceae 3
Orchis purpurea Leedi orhidee Orchidaceae 5
Orchis quadripunctata Nelja täpiline orhidee Orchidaceae 5
Orchis simia Ahvi orhidee Orchidaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Ornithogalum umbellatum Petlemma täht Asparagaceae 2
Orobanche amethystea Ametüst Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche crenata Nelgilõhnaline Broomrape Orobanchaceae 2
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Orobanche alaealine Harilik harjaraps Orobanchaceae 7
Orobanche ramosa Kanepi harjaraps Orobanchaceae 6
Oxalis acetosella Puukoor Oxalidaceae 2
Oxalis articulata Roosa Oxalis Oxalidaceae 4
Oxalis Pes-capre Bermuda võikapsas Oxalidaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Paeonia clusii Clusiuse pojeng Paeoniaceae 5
Paeonia mascula Metsik pojeng Paeoniaceae 5
Pancratium maritimum Mere nartsiss Amaryllidaceae 2
Papaver rhoeas Põldmooni Papaveraceae 4
Parentucellia viscosa Kollane Bartsia Orobanchaceae 3
Pariisi kvadrifoolia Maitsetaim Pariis Melanthiaceae 1
Parnassia palustris Parnassuse rohi Celastraceae 2
Paronychia argentea Paronühhia Caryophyllaceae 4
Pastinaca sativa Metsik pastinaak Apiaceae 3
Pedicularis groenlandica Elevandi pea Orobanchaceae 5
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis parryi Parry Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Penstemoni piits Whipple'i Penstemon Plantaginaceae 5
Pentaglottis sempervivens Roheline Alkanet Boraginaceae 6
Persicaria amphibia Amfiibibistort Polygonaceae 4
Persicaria hüdropiper Veepipar Polygonaceae 2
Persicaria maculosa Punane varre Polygonaceae 5
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Petromarula pinnata Kivisalat Campanulaceae 6
Phacelia sericea Lilla Fringe Hydrophyllaceae 5
Phlomis cretica Kreeta flomis Lamiaceae 3
Phlomis fruticosa Jeruusalemma salvei Lamiaceae 3
Phlomis lanata Kääbus Jeruusalemma salvei Lamiaceae 3
Phlomis purpurea Lilla Fllomis Lamiaceae 5
Phlomis tuberosa Mugulad Phlomis Lamiaceae 5
Pilosella aurantiaca Rebane ja poegad Asteraceae 4
Pilosella officinarum Hiirekõrv Hawkweed Asteraceae 3
Pinguicula vulgaris Võirohi Lentibulariaceae 5
Platanthera bifolia Väike liblikas-orhidee Orchidaceae 2
Platanthera chlorantha Suur-liblikas-orhidee Orchidaceae 2
Platanthera dilatata Valge raba orhidee Orchidaceae 2
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orhidee Orchidaceae 2
Platanthera huronensis Roheline raba orhidee Orchidaceae 2
Platanthera hyperborea Põhjaroheline Rein-orhidee Orchidaceae 2
Platanthera obtusata Nürilehine orhidee Orchidaceae 2
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Polygala vulgaris Piimavähk Polygalaceae 6
Polygonatum multiflorum Tavaline Saalomoni pitser Asparagaceae 2
Polygonatum odoratum Nurga Saalomoni pitsat Asparagaceae 2
Potamogetoni natanid Laialehine tiigilill Potamogetonaceae 1
Potentilla anglica Tormentili järel Rosaatsea 3
Potentilla anserina Hõberohi Rosaatsea 3
Potentilla erecta Tormentil Rosaatsea 3
Potentilla reptans Roomav tinajalg Rosaatsea 3
Potentilla sterilis Viljatu maasikas Rosaatsea 2
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Primula farinosa Linnulennu priimula Primulaceae 3
Primula veris Lehmaliha Primulaceae 3
Primula vulgaris Priimula Primulaceae 3
Prunella laciniata Lõigatud lehed Enesetervendamine Lamiaceae 2
Prunella vulgaris Enesetervendamine Lamiaceae 5
Prunus dulcis Mandel Rosaatsea 4
Pseudofumaria lutea Kollane Corydalis Papaveraceae 3
Pseudorchis albida Väike valge orhidee Orchidaceae 2
Pulicaria dysenterica Harilik kirbukas Asteraceae 3
Pyrola rotundifolia Ümaralehine talvine roheline Pyrolaceae 2
Ranunculus acris Buttercup Ranunculaceae 3
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3
Ranunculus ficaria Väike vereurmarohi Ranunculaceae 3
Ranunculus flammula Väike oda Ranunculaceae 3
Ranunculus fluitans Vesi varesjalg Ranunculaceae 2
Ranunculus hederaceus Ivy-leheline varesjalg Ranunculaceae 2
Ranunculus lingua Suur oda Ranunculaceae 3
Ranunculus omiophyllus Ümaralehine varesjalg Ranunculaceae 2
Ranunculus repens Roomav võinokk Ranunculaceae 3
Ratibida columnifera Käbilill Asteraceae 4
Reseda alba Valge mignonette Resedaceae 2
Reseda lutea Metsik Mignonette Resedaceae 2
Reseda luteola Keevitada Resedaceae 3
Rhinathus minor Kollane kõristi Orobanchaceae 3
Rhodiola rhodantha Kuninganna kroon Crassulaceae 5
Rhodiola rosea Kuninga kroon Crassulaceae 4
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Rosa canina Koer Rose Rosaatsea 5
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaatsea 4
Rumex acetosa Harilik hapuoblikas Polygonaceae 7
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Salvia verbenaca Metsik Clary Lamiaceae 1
Sanguisorba alaealine Salat Burnet Rosaatsea 4
Sanguisorba officinalis Suur Burnet Rosaatsea 4
Sarcocornia perennis Mitmeaastane klaasvits Chenopodiaceae 1
Saxifraga stellaris Täheline Saxifrage Saxifragaceae 2
Saxifraga tridaktüliidid Rue-leafed Saxifrage Saxifragaceae 2
Scandix pecten-veneris Karjase nõelad Apiaceae 2
Scilla autumnalis Sügisvill Asparagaceae 5
Scilla bifolia Alpi kalmari Asparagaceae 6
Scilla monophyllos Ühelehine Scilla Asparagaceae 6
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Scilla verna Kevadkõrvits Asparagaceae 6
Scolymus hispanicus Hispaania austritehas Asteraceae 1
Scorzonera cretica Kreeta rästikurohi Asteraceae 3
Scrophularia auriculata Vesi Figwort Scrophulariaceae 4
Scrophularia nodosa Harilik viirpuu Scrophulariaceae 1
Sedum aakri Stonecropi hammustamine Crassulaceae 3
Sedum anglicum Inglise Stonecrop Crassulaceae 4
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Senecio jacobaea Harilik kaltsukas Asteraceae 3
Senecio squalidus Oxfordi kaltsukas Asteraceae 3
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias cordigera Südameõielised serapiad Orchidaceae 4
Serapias lingua Keele orhidee Orchidaceae 5
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias orientalis Idakeele orhidee Orchidaceae 4
Serapias parviflora Väikeseõielised serapiad Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Serapias vomeracea Pika huulega keele orhidee Orchidaceae 4
Serratula tinctoria Saevirre Asteraceae 3
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Silene kolorata Roosa Catchfly Caryophyllaceae 4
Silene dioica Punane Campion Caryophyllaceae 4
Silene flos-cuculi Raged Robin Caryophyllaceae 5
Silene gallica Väikeseõieline Catchfly Caryophyllaceae 4
Silene latifolia Valge Campion Caryophyllaceae 2
Silene nutanid Nottinghami Catchfly Caryophyllaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Silene uniflora Mere Campion Caryophyllaceae 2
Silene vulgaris Kusepõie Campion Caryophyllaceae 2
Smyrnium olusatrum Aleksandrid Apiaceae 2
Solanum dulcamara Kibemagus Solanaceae 5
Solanum linnaeanum Soodoma õun Solanaceae 5
Solidago virgaurea Kuldvits Asteraceae 3
Sonchus arvensis Mitmeaastane emakohakas Asteraceae 3
Sonchus asper Torkiv emis-ohakas Asteraceae 3
Sonchus oleraceus Sile emas-ohakas Asteraceae 3
Sparganium emersum Hargnemata muru Sparganiaceae 1
Sparganium erectum Hargnenud Bur-reed Sparganiaceae 1
Spergularia meedia Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Spiranthes aestivalis Suve daami tressid Orchidaceae 2
Spiranthes romanzoffiana Iiri leedi tressid Orchidaceae 2
Spiranthes spiralis Sügisene daami tressid Orchidaceae 2
Stachys arvensis Põld-haavapuru Lamiaceae 5
Stachys officinalis Betoonia Lamiaceae 5
Stachys palustris Soo haavapuru Lamiaceae 5
Stachys sylvatica Hekilind Lamiaceae 5
Stellaria graminea Väike Stitchwort Caryophyllaceae 2
Stellaria holostea Suurem Stitchwort Caryophyllaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Symphytum officinale Harilik Comfrey Boraginaceae 5
Tanacetum parthenium Palavik Asteraceae 3
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Taraxacum officinale Võilill Asteraceae 3
Teucrium scorodonia Puidust salvei Lamiaceae 2
Thalictrum aquilegifolium Suur niidurue Ranunculaceae 2
Thymus polytrichus Metsik tüümian Lamiaceae 5
Tolpis barbata Euroopa vihmavari Asteraceae 3
Tragopogon hybridus Karjamaa kitsehabe Asteraceae 5
Tragopogon porrifolius Salsifitseerima Asteraceae 5
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Trifolium medium Siksakiline ristik Fabaceae 5
Trifolium pratense Punane ristikhein Fabaceae 4
Tripleurospermum inodorum Lõhnatu Mayweed Asteraceae 2
Tripleurospermum maritimum Sea Mayweed Asteraceae 2
Tripodion tetraphyllum Kusepõie visk Fabaceae 3
Trollius europaeus Maakera lill Ranunculaceae 3
Trollius laxus Gloobuse lille levimine Ranunculaceae 3
Tuberaria guttata Laiguline Rockrose Cistaceae 3
Tulipa cretica Kreeta tulbi Liliaceae 5
Tulipa saxatilis Rock Tulip Liliaceae 5
Tussilago farfara Coltsfoot Asteraceae 3
Typha latifolia Bulrush (suur roostik) Typhaceae 7
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1
Urtica dioica Kõrvenõges Urticaceae 1
Utricularia vulgaris Suur põisrohi Lentibulariaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Valeriana officinalis Harilik palderjan Caprifoliaceae 5
Vallisnaria spiralis Lint-rohi Hydrocharitaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Verbascum sinuatum Laineleht Mullein Scrophulariaceae 3
Verbascum thapsus Suur Mullein Scrophulariaceae 3
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Vicia benghalensis Punane tuttvits Fabaceae 4
Vicia cracca Tufted Vetch Fabaceae 6
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Vicia orobus Puidust mõru-pohl Fabaceae 5
Vicia sativa Harilik virn Fabaceae 5
Vinca alaealine Väike periwinkle Apocynaceae 6
Viola arborescens Woody / põõsasvioletne Violaceae 6
Viola biflora Kaheõieline violetne Violaceae 3
Viola odorata Armas Voilet Violaceae 5
Viola reichenbachiana Varajane koer Voilet Violaceae 5
Viola riviniana Ühine koer Voilet Violaceae 5
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Wahlenbergia hederacea Ivy-leafed Bellflower Campanulaceae 5
Yucca glauca Seebikapsas Yucca Asparagaceae 2