Metslilled, Suurbritannia ja Euroopa: sorteeritud üldnimede järgi

Eryngium maritimum - merilill Epipactis atrorubens - tumepunane Helleborine Ophrys lutea - kollane Ophrys - kollane mesilase orhidee Melampyrum arvense - põldlehm-nisu Iiris lutescens Dracunculus vulgaris - harilik draakon Arum Narcissus elegans

650 Suurbritannia ja Euroopa looduslike lilleliikide pilte, tuvastamis- ja elupaigajuhiseid Taimperekondade pildigaleriid, sealhulgas 150 metsikut orhideed. Vaadake ka orhideede olemust ja bioloogiat, süstemaatikat ja taksonoomiat, looduskaitsealaseid nimetusi ning orhideede kui toataimede eest hoolitsemist.

Liikide register - sortimine:> Teaduslikud nimed> Üldnimetused> Botaanilised perekonnad> Domineeriv värv

Crassulaceae
A kuni Z teaduslike nimedega A kuni Z üldnimedega A-st botaanikaperede poolt värvi järgi
Smyrnium olusatrum Aleksandrid Apiaceae 2
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Prunus dulcis Mandel Rosaatsea 4
Clematis alpina Alpide klematis Ranunculaceae 6
Minuartia obtusiloba Alpide liivatee Caryophyllaceae 2
Scilla bifolia Alpi kalmari Asparagaceae 6
Orobanche amethystea Ametüst Broomrape Orobanchaceae 7
Persicaria amphibia Amfiibibistort Polygonaceae 4
Orchis anatolica Anatoolia orhidee Orchidaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone heldreichii Anemone heldreichii Ranunculaceae 2
Polygonatum odoratum Nurga Saalomoni pitsat Asparagaceae 2
Consolida ambigua Iga-aastane Larkspur Ranunculaceae 6
Solanum linnaeanum Soodoma õun Solanaceae 5
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Colchicum autumnale Sügiskrookus Colchicaceae 5
Spiranthes spiralis Sügisene daami tressid Orchidaceae 2
Acis autumnalis Sügisene lumehelves Amaryllidaceae 2
Scilla autumnalis Sügisvill Asparagaceae 5
Gynandriris sisyrinchium Barbara pähkel Iridaceae 6
Potentilla sterilis Viljatu maasikas Rosaatsea 2
Melittis melissophyllum Värdjas palsam Lamiaceae 5
Linum narbonense Ilus lina Linaceae 6
Ophrys apifera Mesilase orhidee Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Mesilase orhidee x kärbse orhidee Orchidaceae 7
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Oxalis Pes-capre Bermuda võikapsas Oxalidaceae 3
Ophrys bertolonii Bertoloni Mesilaste orhidee Orchidaceae 5
Stachys officinalis Betoonia Lamiaceae 5
Primula farinosa Linnulennu priimula Primulaceae 3
Lotus corniculatus Linnulind Trefoil Fabaceae 3
Neottia nidus-avis Linnupesa orhidee Orchidaceae 7
Ophrys episcopalis Piiskopi Ophrys Orchidaceae 7
Sedum aakri Stonecropi hammustamine Crassulaceae 3
Lupinus micranthus Mõru sinine lupiin Fabaceae 6
Solanum dulcamara Kibemagus Solanaceae 5
Ferraria crispa Must lipp Iridaceae 7
Medicago lupulina Must Medick Fabaceae 3
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Must vanilli orhidee Orchidaceae 5
Silene vulgaris Kusepõie Campion Caryophyllaceae 2
Tripodion tetraphyllum Kusepõie visk Fabaceae 3
Gaillardia aristata Tekilill Asteraceae 3
Geranium sanguineum Verise kraana arve Geraniaceae 5
Cynoglossum creticum Sinise hagija keel Boraginaceae 6
Lactuca perennis Sinine salat Asteraceae 6
Hyacinthoides non-scripta Sinilill Asparagaceae 6
Platanthera obtusata Nürilehine orhidee Orchidaceae 2
Narthecium ossifragum Raba asfodel Nartheciaceae 3
Myrica gale Raba Myrtle Myricaceae 4
Hammarbya paludosa Raba orhidee Orchidaceae 1
Anagallis tenella Raba Pimpernel Primulaceae 5
Andromeda porifolia Raba Rosemary Ericaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orhidee Orchidaceae 5
Borago officinalis Puravik Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5
Sparganium erectum Hargnenud Bur-reed Sparganiaceae 1
Lathyrus latifolius Laialeheline igavene hernes Fabaceae 5
Epipactis helleborine Laialeheline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Laialeheline Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Laialeheline Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Laialeheline Helleborine Orchidaceae 1
Dactylorhiza majalis Laialehine Marsh-orhidee Orchidaceae 5
Potamogetoni natanid Laialehine tiigilill Potamogetonaceae 1
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Anacamptis coriophora Vika orhidee Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. aromaatid Vika orhidee Orchidaceae 5
Ajuga reptans Bugle Lamiaceae 5
Typha latifolia Bulrush (suur roostik) Typhaceae 7
Ophrys bombyliflora Kimalaste orhidee Orchidaceae 7
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaatsea 4
Aethionema saksaalne Põlenud Candytuft Brassicaceae 2
Neotinea ustulata Põlenud otsaga orhidee Orchidaceae 5
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Ranunculus acris Buttercup Ranunculaceae 3
Pinguicula vulgaris Võirohi Lentibulariaceae 5
Cotula coronopifolia Nöövik Asteraceae 3
Elodea canadensis Kanada tiigilill Hydrocharitaceae 1
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Orobanche crenata Nelgilõhnaline Broomrape Orobanchaceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Nepeta tuberosa Kassimünt (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Gymnadenia conopsea Kriidilõhnav orhidee Orchidaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampanja orhidee Orchidaceae 5
Cichorium intybus Sigur Asteraceae 6
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Galium aparine Lõikurid Rubiaceae 2
Paeonia clusii Clusiuse pojeng Paeoniaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado sinine Columbine Ranunculaceae 6
Tussilago farfara Coltsfoot Asteraceae 3
Asphodelus aestivus Harilik asfodell Xanthorrhoeaceae 2
Camassia quamash Ühised sinised kamamad Asparagaceae 6
Orobanche alaealine Harilik harjaraps Orobanchaceae 7
Hypochaeris radicata Harilik Catsear Asteraceae 3
Centaurium erythraea Ühine Centaury Gentianacea 5
Symphytum officinale Harilik Comfrey Boraginaceae 5
Eriophorum angustifolium Harilik puuvillane rohi Cyperaceae 2
Melampyrum pratense Harilik lehma-nisu Orobanchaceae 3
Cuscuta epiteim Harilik Dodder Cuscutaceae 4
Viola riviniana Ühine koer Voilet Violaceae 5
Dracunculus vulgaris Harilik draakon Arum Araceae 7
Lemna alaealine Harilik pardilill Lemnaceae 1
Scrophularia nodosa Harilik viirpuu Scrophulariaceae 1
Pulicaria dysenterica Harilik kirbukas Asteraceae 3
Lithospermum officinale Harilik Gromwell Boraginaceae 2
Galeopsise tetrahit Harilik kanep Lamiaceae 5
Centaurea nigra Harilik käpp Asteraceae 5
Malva sylvestris Harilik Mallow Malvaceae 5
Senecio jacobaea Harilik kaltsukas Asteraceae 3
Cochlearia officinalis Harilik harilik rohi Brassicaceae 2
Polygonatum multiflorum Tavaline Saalomoni pitser Asparagaceae 2
Rumex acetosa Harilik hapuoblikas Polygonaceae 7
Dactylorhiza fuchsii Harilik täpiline orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Harilik täpiline orhidee Orchidaceae 5
Linaria vulgaris Harilik kärnkonn Plantaginaceae 3
Neottia ovata Ühine Twayblade Orchidaceae 1
Valeriana officinalis Harilik palderjan Caprifoliaceae 5
Vicia sativa Harilik virn Fabaceae 5
Ratibida columnifera Käbilill Asteraceae 4
Neotinea conica Kooniline orhidee Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . koonus Kooniline orhidee Orchidaceae 5
Cardamine bulbifera Koralljuur Brassicaceae 5
Corallorhiza trifida Korallrooti orhidee Orchidaceae 1
Centaurea cyanus Rukkilill Asteraceae 6
Eriophorum vaginatum Puuvillane rohi (rabavill) Cyperaceae 2
Anthriscus sylvestris Lehm petersell Apiaceae 2
Primula veris Lehmaliha Primulaceae 3
Ranunculus repens Roomav võinokk Ranunculaceae 3
Potentilla reptans Roomav tinajalg Rosaatsea 3
Lysimachia nummularia Roomav Jenny Primulaceae 3
Goodyera repens Roomavad leedi tressid Orchidaceae 2
Cirsium arvense Roomav ohakas Asteraceae 5
Melampyrum cristatum Harjas lehma-nisu Orobanchaceae 5
Arum creticum Kreeta Arum Araceae 3
Aristolochia cretica Kreeta sünnitus Aristolochiaceae 7
Ophrys cretica Kreeta Ophrys Orchidaceae 7
Phlomis cretica Kreeta flomis Lamiaceae 3
Cyclamen creticum Kreeta külvileib Primulaceae 2
Tulipa cretica Kreeta tulbi Liliaceae 5
Scorzonera cretica Kreeta rästikurohi Asteraceae 3
Erica tetralix Ristlehine Heath Ericaceae 5
Anemone coronaria Kroon-anemone Ranunculaceae 4
Glebionys coronaria Kroon Daisy Asteraceae 3
Cardamine pratensis Kägu Lill Brassicaceae 5
Geranium dissectum Lõikelehine kraananokk Geraniaceae 5
Prunella laciniata Lõigatud lehed Enesetervendamine Lamiaceae 2
Ophrys kotschyi Küprose mesilaste orhidee Orchidaceae 7
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Narcissus pseudonarcissus Nartsiss Amaryllidaceae 3
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2
Taraxacum officinale Võilill Asteraceae 3
Ophrys sphegodes subsp . passionis Tume Ophrys Orchidaceae 7
Epipactis atrorubens Tumepunane Helleborine Orchidaceae 4
Atropa belladonna Surmav öövarju Solanaceae 5
Neotinea maculata Tihedaõieline orhidee Orchidaceae 5
Orchis intacta Tihedaõieline orhidee Orchidaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Rosa canina Koer Rose Rosaatsea 5
Mercurialis perennis Koera elavhõbe Euphorbiaceae 1
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaatsea 2
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Geranium phaeum Tumeda kraana arve Geraniaceae 5
Aristolochia baetica Hollandi toru Aristolochiaceae 7
Convolvulus tricolor Päkapikk Convolvulus Convolvulaceae 6
Phlomis lanata Kääbus Jeruusalemma salvei Lamiaceae 3
Malva multiflora Päkapikupuu Mallow Malvaceae 5
Viola reichenbachiana Varajane koer Voilet Violaceae 5
Myosotis ramosissima Varajane unusta-ära-mitte Boraginaceae 6
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnata Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. koksiinia Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Varajane soo-orhidee Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Varajane soo-orhidee Orchidaceae 5
Ophrys sphegodes Varajane ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Orchis mascula Varalillakas orhidee Orchidaceae 5
Serapias orientalis Idakeele orhidee Orchidaceae 4
Dactylorhiza sambucina Vanemõieline orhidee Orchidaceae 3
Inula heleenium Elecampane Asteraceae 3
Anticlea elegans Elegantsed surmakamakad Melanthiaceae 2
Pedicularis groenlandica Elevandi pea Orobanchaceae 5
Circaea lutetiana Lummaja Öövarjund Onagraceae 2
Sedum anglicum Inglise Stonecrop 4
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Tolpis barbata Euroopa vihmavari Asteraceae 3
Oenothera biennis Õhtune priimula Onograceae 3
Euphrasia officinalis Silmavalgus Lamiaceae 2
Calypso bulbosa Haldjasuss Orchidaceae 5
Anacamptis collina Lehvikutega orhidee Orchidaceae 4
Anacamptis collina Lehvikutega orhidee Orchidaceae 5
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Liparis loeselii Feni orhidee Orchidaceae 1
Foeniculum vulgare Apteegitill Apiaceae 3
Tanacetum parthenium Palavik Asteraceae 3
Dodecatheon pulchellum Väheseõieline Tuletäht Primulaceae 5
Convolvulus arvensis Põldköögine Convolvulaceae 2
Melampyrum arvense Põldlehm-nisu Orobanchaceae 5
Myosotis arvensis Väli unusta mind Boraginaceae 6
Gladiolus italicus Põld-gladiool Iridaceae 5
Papaver rhoeas Põldmooni Papaveraceae 4
Knautia arvensis Põld Scabious Dipsacaceae 6
Stachys arvensis Põld-haavapuru Lamiaceae 5
Butomus umbellatus Õitsev kiirustamine Butomaceae 5
Ophrys insectifera Kärbse orhidee Orchidaceae 7
Orchis quadripunctata Nelja täpiline orhidee Orchidaceae 5
Pilosella aurantiaca Rebane ja poegad Asteraceae 4
Digitalis purpurea Foxglove Plantaginaceae 5
Lavandula stoechas Prantsuse lavendel Lamiaceae 5
Arisarum simorrhinum Friar's Cowl Araceae 7
Dianthuse superbuss Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Nymphoides peltata Narmastega vesiroos Menyanthaceae 3
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Dactylorhiza viridis Konna orhidee Orchidaceae 4
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Epipogium aphyllum Kummitusorhidee Orchidaceae 5
Heracleum mantegazzianum Hiiglaslik latv Apiaceae 2
Himantoglossum robertianum Hiiglaslik orhidee Orchidaceae 5
Trollius europaeus Maakera lill Ranunculaceae 3
Onosma erectum Kuldne tilk Boraginaceae 3
Onosma graecum Kuldne tilk Boraginaceae 3
Onosma taurica Kuldne tilk Boraginaceae 7
Chrysosplenium oppositifolium Kuldne Saxifrage Saxifragaceae 1
Solidago virgaurea Kuldvits Asteraceae 3
Muscari neglectum Viinamarja hüatsint Asparagaceae 6
Parnassia palustris Parnassuse rohi Celastraceae 2
Sanguisorba officinalis Suur Burnet Rosaatsea 4
Astrantia major Suur peremees Apiaceae 5
Thalictrum aquilegifolium Suur niidurue Ranunculaceae 2
Verbascum thapsus Suur Mullein Scrophulariaceae 3
Epilobium hirsutum Suur pajurohi Onagraceae 5
Utricularia vulgaris Suur põisrohi Lentibulariaceae 3
Lotus pedunculatus Suurlinnulind Fabaceae 3
Platanthera chlorantha Suur-liblikas-orhidee Orchidaceae 2
Chelidonium majus Suur-vereurmarohi Papaveraceae 3
Centaurea scabiosa Suurrohi Asteraceae 5
Ranunculus lingua Suur oda Ranunculaceae 3
Stellaria holostea Suurem Stitchwort Caryophyllaceae 2
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Kreeka ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Euphorbia acanthothamnos Kreeka harilik spurge Euphorbiaceae 2
Pentaglottis sempervivens Roheline Alkanet Boraginaceae 6
Platanthera huronensis Roheline raba orhidee Orchidaceae 2
Frasera speciosa Roheline Gentian Gentianaceae 2
Helleborus viridis Roheline Hellebore Ranunculaceae 1
Epipactis phyllanthes Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Roheliseõieline Helleborine Orchidaceae 1
Anacamptis morio Rohetiivaline orhidee Orchidaceae 5
Cistus albidus Hallilehine Cistus Cistaceae 5
Aegopodium podagraria Maavanem Apiaceae 2
Glechoma hederacea Jahvatatud luuderohi Lamiaceae 6
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3
Cistuse ladanifer Kummikristus Cistaceae 2
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Dactylorhiza cordigera Südameõieline soo-orhidee Orchidaceae 5
Serapias cordigera Südameõielised serapiad Orchidaceae 4
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Gymnadenia borealis Heath lõhnav orhidee Orchidaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Dactylorhiza maculata Heath Kirju-orhidee Orchidaceae 5
Calluna vulgaris Kanarbik - molva Ericaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridea soo-orhidee Orchidaceae 5
Galium mollugo Heki voodikate Rubiaceae 2
Calystegia sepium Hekileht Convolvulaceae 2
Stachys sylvatica Hekilind Lamiaceae 5
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2
Oenanthe crocata Hemlocki veepiisk Apiaceae 2
Eupatorium cannabinum Kanepi põllumajandus Asteraceae 5
Orobanche ramosa Kanepi harjaraps Orobanchaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Pariisi kvadrifoolia Maitsetaim Pariis Melanthiaceae 1
Geranium robertianum Maitsetaim Robert Geraniaceae 5
Impatiens grandulifera Himaalaja palsam Balsaminaceae 5
Heracleum sphondylium Sigalill Apiaceae 2
Asphodelus fistulosus Õõnesvarre Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Anacamptis sancta Püha orhidee Orchidaceae 5
Lunaria annua Ausus Brassicaceae 5
Lonicera periclymenum Kuslapuu Caprifoliaceae 3
Cerinthe major Honeywort - kreem Boraginaceae 3
Cerinthe major Honeywort - lilla Boraginaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - lillakas Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - kollane Aizoaceae 3
Melampyrum scardicum Ungari lehm-nisu Orobanchaceae 5
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Onopordum illyricum Illüüria šoti ohakas Asteraceae 6
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iiris lutescens Iiris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Spiranthes romanzoffiana Iiri leedi tressid Orchidaceae 2
Dactylorhiza majalis var. kerrryensis Iiri soo-orhidee Orchidaceae 5
Wahlenbergia hederacea Ivy-leafed Bellflower Campanulaceae 5
Ranunculus hederaceus Ivy-leheline varesjalg Ranunculaceae 2
Cymbalaria muralis Ivy-leafed Toadflax Plantaginaceae 5
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Fallopia japonica Jaapani sõlm Polygonaceae 2
Phlomis fruticosa Jeruusalemma salvei Lamiaceae 3
Anthyllis fragaria Neeru-virn Fabaceae 3
Rhodiola rosea Kuninga kroon Crassulaceae 4
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Himantoglossum comperianum Komperi orhidee Orchidaceae 5
Orchis purpurea Leedi orhidee Orchidaceae 5
Galium verum Daami voodikate Rubiaceae 3
Alchemilla vulgaris Daami mantel Rosaatsea 1
Cypripedium calceolus Daami sussi orhidee Orchidaceae 3
Calystegia silvatica Suur Bindweed Convolvulaceae 2
Anchusa asurea Suur sinine Alkanet Boraginaceae 6
Arum italicum Suur kägu pint Araceae 2
Euphorbia characias Suur Vahemere spurge Euphorbiaceae 2
Digitalis grandiflora Suur kollane rebasekinnas Plantaginaceae 3
Ophrys fuciflora Hiline ämblik-orhidee Orchidaceae 7
Anacamptis laxiflora Lõtvaõieline orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Leopardi orhidee Orchidaceae 5
Doronicum columnae Leopardi kurn Asteraceae 3
Arctium miinus Väike takjas Asteraceae 5
Platanthera bifolia Väike liblikas-orhidee Orchidaceae 2
Ranunculus ficaria Väike vereurmarohi Ranunculaceae 3
Vinca alaealine Väike periwinkle Apocynaceae 6
Misopates orontium Väike Snapdragon Plantaginaceae 5
Ranunculus flammula Väike oda Ranunculaceae 3
Stellaria graminea Väike Stitchwort Caryophyllaceae 2
Neottia cordata Väike Twayblade Orchidaceae 7
Baldellia ranunculoides Väike vesi-plantain Alismataceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Himantoglossum hircinum Sisaliku orhidee Orchidaceae 1
Serapias vomeracea Pika huulega keele orhidee Orchidaceae 4
Anacamptis morio subsp . longicornu Pika kannatusega orhidee Orchidaceae 5
Arum maculatum Isandad ja daamid Araceae 1
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5
Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orhidee Orchidaceae 7
Dianthus deltoides Neiu Pink Caryophyllaceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Cynomorium coccineum Malta seen Cynomoriaceae 7
Orchis anthropophora Mees Orhidee Orchidaceae 5
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2
Galium palustre Soo voodikate Rubiaceae 2
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaatsea 5
Gymnadenia densiflora Soo lõhnav orhidee Orchidaceae 5
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Althaea officinalis Vahukomm Malvaceae 5
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Hypericum elodeerib Soo naistepuna Hypericaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Stachys palustris Soo haavapuru Lamiaceae 5
Caltha palustris Marsh-saialill Ranunculaceae 3
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Geranium pratense Niidukraan Geraniaceae 6
Cirsium dissectum Niisk-ohakas Asteraceae 5
Lathyrus pratensis Niiduvetšel Fabaceae 3
Filipendula ulmaria Meadowsweet Rosaatsea 2
Orchis militaris Sõjaline orhidee Orchidaceae 5
Polygala vulgaris Piimavähk Polygalaceae 6
Neotinea lactea Piimjas orhidee Orchidaceae 5
Orchis lactea Piimjas orhidee Orchidaceae 5
Ophrys speculum Peegli orhidee Orchidaceae 7
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Mimulus guttatus Ahvlill Phrymaceae 3
Orchis simia Ahvi orhidee Orchidaceae 5
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Arum ideum Arumi mägi Araceae 2
Dryas octopetala Avensi mägi Rosaatsea 2
Antennaria dioica Igavene mägi Asteraceae 2
Gentiana parryi Mägi Gentian Gentianaceae 6
Pilosella officinarum Hiirekõrv Hawkweed Asteraceae 3
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Herminium monorchis Musk orhidee Orchidaceae 1
Orchis italica Alasti mees orhidee Orchidaceae 1
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Echium angustifolium Ahtalehine Bugloss Boraginaceae 6
Lupinus angustifolius Kitsalehine lupiin Fabaceae 6
Dactylorhiza traunsteinerioides Ahtalehine soo-orhidee Orchidaceae 5
Epipactis leptochila Kitsas huuleline Helleborine Orchidaceae 1
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1
Campanula trahheel Nõgeselehine kellukas Campanulaceae 6
Lapsana communis Rinnanibu Asteraceae 3
Platanthera hyperborea Põhjaroheline Rein-orhidee Orchidaceae 2
Dactylorhiza purpurella Põhjasoo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Põhjasoo-orhidee var. cambrensis Orchidaceae 5
Silene nutanid Nottinghami Catchfly Caryophyllaceae 2
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly täpiline orhidee Orchidaceae 2
Clematis vitalba Vanamehe habe Ranunculaceae 2
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Scilla monophyllos Ühelehine Scilla Asparagaceae 6
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortüünia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mammosa Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Impatiens capensis Oranž palsam Balsaminaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Senecio squalidus Oxfordi kaltsukas Asteraceae 3
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Echium italicum Kahvatu Bugloss Boraginaceae 6
Onosma lucana Kahvatu kuldne tilk Boraginaceae 2
Linaria repens Kahvatu kärnkonn Plantaginaceae 6
Narcissus papyraceus Pabervalge nartsiss Amaryllidaceae 2
Paronychia argentea Paronühhia Caryophyllaceae 4
Pedicularis parryi Parry Lousewort Orobanchaceae 5
Oenanthe lachenalii Petersell Vesi Apiaceae 2
Tragopogon hybridus Karjamaa kitsehabe Asteraceae 5
Sarcocornia perennis Mitmeaastane klaasvits Chenopodiaceae 1
Sonchus arvensis Mitmeaastane emakohakas Asteraceae 3
Hypericum punctatum Perforeerige naistepuna Hypericaceae 3
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Matricaria discoidea Ananass Mayweed Asteraceae 3
Anacamptis papilionaceae Roosa liblika orhidee Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Roosa liblika orhidee Orchidaceae 5
Silene kolorata Roosa Catchfly Caryophyllaceae 4
Crepis rubra Roosa Hawksbeard Asteraceae 5
Cypripedium acaule Roosa leedi sussiorhidee Orchidaceae 4
Oxalis articulata Roosa Oxalis Oxalidaceae 4
Claytonia sibirica Roosa portulak Portulacaceae 5
Narcissus poeticus Luuletaja Nartsiss Amaryllidaceae 3
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandi mererannik Plumbaginaceae 5
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Erica lusitanica Portugali nõmme Ericaceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugali pühapäev Drosophyllaceae 3
Opuntia ficus-indica Viigikaktus Kaktused 3
Argemone polüanteemid Torkiv moon Papaveraceae 2
Sonchus asper Torkiv emis-ohakas Asteraceae 3
Primula vulgaris Priimula Primulaceae 3
Orchis provinicialis Provence'i orhidee Orchidaceae 3
Phacelia sericea Lilla Fringe Hydrophyllaceae 5
Lythrum salicaria Lilla Loosestrife Lythraceae 5
Phlomis purpurea Lilla Fllomis Lamiaceae 5
Lathrea salajane Lilla hambahoor Orobanchaceae 5
Ajuga pyramidalis Püramiidne Bugle Lamiaceae 5
Anacamptis pyramidalis Püramiidi orhidee Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Püramiidi orhidee - valge sort Orchidaceae 2
Rhodiola rhodantha Kuninganna kroon Crassulaceae 5
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Silene flos-cuculi Raged Robin Caryophyllaceae 5
Ophrys iricolor Vikerkaar Ophrys Orchidaceae 7
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Anthemis rigida Kiireta kummel Asteraceae 3
Odontites vernus Punane Bartsia Orobanchaceae 5
Silene dioica Punane Campion Caryophyllaceae 4
Trifolium pratense Punane ristikhein Fabaceae 4
Lamium purpureum Punane surnukakk Lamiaceae 5
Cephalanthera rubra Punane Helleborine Orchidaceae 5
Glaucium corniculatum Punane sarvedega mooni Papaveraceae 4
Vicia benghalensis Punane tuttvits Fabaceae 4
Centranthus ruber

Punane palderjan Valerianaceae 4
Gymnadenia rubra Punane vanilli orhidee Orchidaceae 4
Persicaria maculosa Punane varre Polygonaceae 5
Linaria refleks Peegeldunud viljadega kärnkonn Plantaginaceae 3
Ononis repens Puhke-äke Fabaceae 5
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5
Dactylorhiza elata Tugev soo-orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Tugev soo-orhidee var. brennensis Orchidaceae 5
Petromarula pinnata Kivisalat Campanulaceae 6
Tulipa saxatilis Rock Tulip Liliaceae 5
Gentianopsis thermalis Kivine mägi Fringed Gentian Gentianaceae 6
Dactylorhiza romana Rooma orhidee Orchidaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Ranunculus omiophyllus Ümaralehine varesjalg Ranunculaceae 2
Drosera rotundifolia Ümaralehine pühapäev Droseraceae 2
Pyrola rotundifolia Ümaralehine talvine roheline Pyrolaceae 2
Saxifraga tridaktüliidid Rue-leafed Saxifrage Saxifragaceae 2
Cistus salviifolius Salveileht Cistus Cistaceae 2
Sanguisorba alaealine Salat Burnet Rosaatsea 4
Tragopogon porrifolius Salsifitseerima Asteraceae 5
Ophrys tenthredinifera Sae-orhidee Orchidaceae 5
Serratula tinctoria Saevirre Asteraceae 3
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Tripleurospermum inodorum Lõhnatu Mayweed Asteraceae 2
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Calystegia soldanella Merekindel Convolvulaceae 2
Silene uniflora Mere Campion Caryophyllaceae 2
Pancratium maritimum Mere nartsiss Amaryllidaceae 2
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Tripleurospermum maritimum Sea Mayweed Asteraceae 2
Medicago jahisadam Mere Medick Fabaceae 3
Lathyrus japonicus Merihernes Fabaceae 5
Cakile maritima Mere rakett Brassicaceae 2
Armeria pungens Meriroos Plumbaginaceae 4
Spergularia meedia Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Matthiola sinuata Mere varu Brassicaceae 5
Crambe maritima Merikapsas Brassicaceae 2
Limonium vulgare Mere-lavendel Plumbaginaceae 5
Prunella vulgaris Enesetervendamine Lamiaceae 5
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Jasione montana Lambakoer Scabious Campanulaceae 6
Scandix pecten-veneris Karjase nõelad Apiaceae 2
Geranium lucidum Särav kraananokk Geraniaceae 5
Asclepias speciosa Efektne piimalill Apocynaceae 5
Lithodora fruticosa Põõsas Gromwell Boraginaceae 6
Anagallis monelli Põõsas Pimpernel Primulaceae 6
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orhidee Orchidaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Malcolmia littorea Hõbedane merevaru Brassicaceae 5
Potentilla anserina Hõberohi Rosaatsea 3
Hypericum pulchrum Peen naistepuna Hypericaceae 3
Pseudorchis albida Väike valge orhidee Orchidaceae 2
Silene gallica Väikeseõieline Catchfly Caryophyllaceae 4
Serapias parviflora Väikeseõielised serapiad Orchidaceae 4
Ophrys galilaea Väikeseõielised kollased mesilased Ophrys Orchidaceae 7
Lepidium heterophyllum Smithi piprahein Brassicaceae 2
Sonchus oleraceus Sile emas-ohakas Asteraceae 3
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Achillea ptarmica Aevastamine Asteraceae 2
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Galanthus nivalis Lumikelluke Liliaceae 2
Yucca glauca Seebikapsas Yucca Asparagaceae 2
Ophrys fusca Sombre Mesilaste orhidee Orchidaceae 7
Orchis olbiensis Lõuna-Euroopa varajane lilla orhidee Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Lõuna-soo-orhidee Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Hispaania sinilill Asparagaceae 6
Iiris xiphium Hispaania Iris Iridaceae 6
Scolymus hispanicus Hispaania austritehas Asteraceae 1
Linaria ametüst Hispaania kärnkonn Plantaginaceae 5
Orchis pauciflora Hõredaõieline orhidee Orchidaceae 3
Mentha spicata Odamünt Lamiaceae 5
Ophrys biscutella Prillidega Ophrys Orchidaceae 7
Myriophyllum spicatum Spiked Water Milfoil Haloragaceae 1
Tuberaria guttata Laiguline Rockrose Cistaceae 3
Trollius laxus Gloobuse lille levimine Ranunculaceae 3
Gentiana verna Kevadine gentian Gentianaceae 6
Scilla verna Kevadkõrvits Asparagaceae 6
Ecballium elaterium Pritsiv kurk Cucurbitaceae 2
Ornithogalum umbellatum Petlemma täht Asparagaceae 2
Saxifraga stellaris Täheline Saxifrage Saxifragaceae 2
Erodium lebelii Kleepuv Kure arve Geraniaceae 5
Urtica dioica Kõrvenõges Urticaceae 1
Chenopodium vulvaria Haisev hanijalg Chenopodiaceae 2
Helleborus foetidus Haisev Hellebore Ranunculaceae 1
Arbutus unedo Maasikapuu Ericaceae 4
Spiranthes aestivalis Suve daami tressid Orchidaceae 2
Viola odorata Armas Voilet Violaceae 5
Cephalanthera longifolia Mõõgalehine Helleborine Orchidaceae 2
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Vallisnaria spiralis Lint-rohi Hydrocharitaceae 1
Muscari comosum Tassle hüatsint Asparagaceae 5
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6
Datura stramonium Okk-õun Solanaceae 2
Matthiola tricuspidata Kolmesarveline varu Brassicaceae 5
Acis trichophyllum Kolmelehine lumehelves Amaryllidaceae 2
Armeria maritima Säästlikkus (merevaigud) Plumbaginaceae 5
Serapias lingua Keele orhidee Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Hambuline orhidee Orchidaceae 5
Potentilla erecta Tormentil Rosaatsea 3
Adoxa moschatellina Raekoja kell Adoxaceae 2
Hypericum humifusum Naistepuna järel Hypericaceae 3
Potentilla anglica Tormentili järel Rosaatsea 3
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Erica arborea Puude nõmm Ericaceae 2
Malva arborea Puu Mallow Malvaceae 5
Phlomis tuberosa Mugulad Phlomis Lamiaceae 5
Oenanthe fistulosa Torukujuline veepiisk Apiaceae 2
Vicia cracca Tufted Vetch Fabaceae 6
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3
Viola biflora Kaheõieline violetne Violaceae 3
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Sparganium emersum Hargnemata muru Sparganiaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Echium vulgare Rästiku Bugloss Boraginaceae 6
Erüsimaalne cheiri Müürilill Brassicaceae 3
Ophrys trollii Herilase orhidee Orchidaceae 7
Geum rivale Vesi Avens Rosaatsea 4
Ranunculus fluitans Vesi varesjalg Ranunculaceae 2
Scrophularia auriculata Vesi Figwort Scrophulariaceae 4
Myosotis scorpioides Vesi unusta mind Boraginaceae 6
Lobelia dortmanna Vesi Lobelia Campanulaceae 5
Mentha aquatica Veemünt Lamiaceae 5
Persicaria hüdropiper Veepipar Polygonaceae 2
Callitriche stagnalis Veetäht Callitrichaceae 2
Nasturtium officinale Veekress Brassicaceae 2
Verbascum sinuatum Laineleht Mullein Scrophulariaceae 3
Reseda luteola Keevitada Resedaceae 3
Meconopsis cambrica Kõmri moon Papaveraceae 3
Corallorhiza maculata f. intermedia Lääne-koralljuur (pruunivarreline) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. immaculata Lääne-koralljuur (kollane, plekitu) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Lääne-korallrooti orhidee Orchidaceae 1
Neottia cordata var. nefrofülla Lääne südamelehine Twayblade Orchidaceae 1
Aquilegia elegantula Lääne-Punane Kolumbine Ranunculaceae 4
Penstemoni piits Whipple'i Penstemon Plantaginaceae 5
Platanthera dilatata Valge raba orhidee Orchidaceae 2
Silene latifolia Valge Campion Caryophyllaceae 2
Lamiumi album Valge surnukett Lamiaceae 2
Cephalanthera damasonium Valge Helleborine Orchidaceae 2
Reseda alba Valge mignonette Resedaceae 2
Ophrys candica Valged Ophrys Orchidaceae 5
Fumaria capreolata Valge kaldtee-fumitory Papaveraceae 2
Nymphaea alba Valge vesiroos Nymphaeaceae 2
Angelica sylvestris Metsik Angelica Apiaceae 2
Brassica oleracea Metsik kapsas Brassicaceae 3
Daucus carota Metsik porgand Apiaceae 2
Salvia verbenaca Metsik Clary Lamiaceae 1
Allium ampeloprasum Metsik porrulauk Amaryllidaceae 5
Reseda lutea Metsik Mignonette Resedaceae 2
Pastinaca sativa Metsik pastinaak Apiaceae 3
Paeonia mascula Metsik pojeng Paeoniaceae 5
Fragaria vesca Metsik maasikas Rosaatsea 2
Thymus polytrichus Metsik tüümian Lamiaceae 5
Limonium sinuatum Tiibadega mere-lavendel Plumbaginaceae 5
Eranthis hyemalis Talvine akoniit Ranunculaceae 3
Anemone nemorosa Puidust anemone Ranunculaceae 2
Geum urbanum Wood Avens Rosaatsea 3
Vicia orobus Puidust mõru-pohl Fabaceae 5
Melampyrum nemerosum Puit Lehm-nisu Orobanchaceae 3
Geranium sylvaticum Puitkraana arve Geraniaceae 5
Lilium philadelphicum Puuliilia Liliaceae 4
Teucrium scorodonia Puidust salvei Lamiaceae 2
Ophrys scolopax Rähni orhidee Orchidaceae 5
Ophrys scolopax subsp. apiformis Rähni orhidee Orchidaceae 5
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Oxalis acetosella Puukoor Oxalidaceae 2
Viola arborescens Woody / põõsasvioletne Violaceae 6
Achillea millefolium Yarrow Asteraceae 2
Anemone palmata Kollane anemone Ranunculaceae 3
Lamium galeobdolon Kollane peaingel Lamiaceae 3
Asfodeliin lutea Kollane asfodell Xanthorrhoeaceae 3
Parentucellia viscosa Kollane Bartsia Orobanchaceae 3
Campanula thyrsoides Kollane kellukas Campanulaceae 3
Ciota tinctoria Kollane kummel Asteraceae 3
Aquilegia flavescens Kollane Columbine Ranunculaceae 3
Pseudofumaria lutea Kollane Corydalis Papaveraceae 3
Iirise pseudacorus Kollase lipuga iiris Iridaceae 3
Nartsiss bulbocodium Kollase aasaga alusseelik nartsiss Amaryllidaceae 3
Glaucium flavum Kollane sarvedega-moon Papaveraceae 3
Lysimachia vulgaris Kollane Loosestrife Primulaceae 3
Lupinus luteus Kollane lupiin Fabaceae 3
Ophrys lutea Kollane Ophrys Orchidaceae 3
Lysimachia nemorum Kollane Pimpernel Primulaceae 3
Rhinathus minor Kollane kõristi Orobanchaceae 3
Astericus maritimus Kollase mere karikakra Asteraceae 3
Gagea peduncularis Petlemma kollane täht Liliaceae 3
Nuphar lutea Kollane vesiroos Nymphaeaceae 3
Trifolium medium Siksakiline ristik Fabaceae 5